"Mindless zei:
Опитвал съм вълшебни гъби, трюфели, LSD, changa няколко пъти и преживяванията ми бяха много подобни на тази история.
Първото нещо, което винаги ми прави впечатление, когато „аз“ (разбирате, езикът никога не може точно да опише това) съм „там“, е, че въпреки че всичко изглежда абсолютно същото, аз едновременно виждам, че светът е нещо съвсем различно от това, което вярваме в него общество. Първо, няма време, Отново ограничение на езика, за да го кажа по този начин, но сякаш миналото и бъдещето изчезват напълно и аз оставам само с това, което е сега. И това, което е там сега, е това, което обикновено наричам свят. Само идеята за света е изчезнала, защото вие самият ви няма. Тъй като аз като същност преди това живеех в измислена времева линия и времето е изчезнало, така че няма място за аз. И „аз“ придаваше смисъл на всичко в света. С изчезването на „аз“ и това изчезна.
Но въпреки че „аз“ го няма, аз очевидно все още съм там, защото светът се преживява. Няма повече място за едно аз, защото има само сега. Само светът е реален, но не по начина, по който "Аз" обикновено мисли, че светът е реален. Няма повече интерпретация. Само възприятие.
Но всичко това е обяснено като логично разсъждение, което в действителност не е. Това е интуитивно: вижда се, че каквото и да е това, което се преживява: това съм аз. Аз съм навсякъде: Буквално няма разлика между тялото ми и пространството, в което е тялото ми. Но в същото време: аз съм никъде, защото не мога да съществувам без време. (отново: сега разсъждавам, което в действителност не е)
Това го описва добре:
Bekijk bijlage 55817
1. Светът, както си мислим, че го познаваме, е илюзия
2. Само „Брахман“ (Това е просто описание на истинското „нещо“. Не вярвайте на термина Брахман) е реален. Да бъдеш Брахман: това, което остава, когато всяка илюзия изчезне. Няма форма, не се вижда, но е единственото истинско нещо.
3. Безформеният е светът. Светът изглежда има реална форма, докато „Азът“ е там, докато времето е създадено. Без „аз“, без време, безформената реалност се вижда в света на формата. Не с вашите физически очи, а с това, което се нарича трето око. Безформеното в света на формата превъзхожда формата. Тя е невероятно ярка, без да заслепява. И безкрайно по-реален от това колко реален си мислите, че е вашият свят.
Klik om te vergroten...
Аnd I'm thinking about religion, Jesus Christ is real ..."